
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Number of Circuits | 2 |
| Bandwidth | 175 kHz |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Supply Voltage | 30 V |
| Min Supply Voltage | 10 V |
| lead free status | Contains Lead |
| Slew Rate | 130 mV/µs |
| operating temperature | -40.0 °C |
| pin count | 8 |
| rohs status | Compliant |
| case package | SO |
| supply voltage dc | 10.0 V |
| reach svhc compliance | No SVHC |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 89 dB |
| Operating Supply Current | 28 µA |
| Input Bias Current | 500 fA |
| Gain Bandwidth Product | 175 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 400 µV |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 90 dB |
| Input Voltage Noise Density | 76 nV/sqrt Hz |
| Amplifier Type | Operational Amplifiers |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
